Міжнародны дзень роднай мовы

21 лютага адзначаецца Міжнародны дзень роднай мовы. Сёння нашым дзiцячым садзе прайшлі розныя мерапрыемствы для выхаванцау́ і іх бацькоу́.

Педагогі і выхаванцы чыталі верш Пімена Панчанкі "Родная мова". Верш, які быу́ напісаны яшчэ у́ 1964 г., і зараз не страціу́ сваёй актуальнасці.

Выхаванцы старэйшай групы для дзяцей з парушэннямі зроку №9 "Сонейка" з выхавацелем дашкольнай адукацыі Сянкевіч Наталляй Мікалаеўнай матывавалі бацькоў разам вывучаць родную мову, заважаць яе прыгажосць і мілагучнасць.

Хлопчыкі і дзяўчынкі другой малодшай группы з парушэннямі зроку №6 "Пчолкі" у Міжнародны дзень роднай мовы завіталі на вёску да бабулі Алены. Разам з бабулей выхаванцы развівалі першапачатковыя навыкі разумення роднай мовы,вучыліся адказваць на пытанні асобнымі словамі. У працэсе гульні стварылася асаблівая атмасфера,якая выклікала у дзяцей найбольшую ўнутраную актыўнасць, цікавасць да роднай мовы. А самым прыемным момантам гульні для дзяцей было частаванне смачнымі блінамі ад бабулі Алены.

Выхавацель дашкольнай адукацыі Мазур Аксана Мікалаеу́на

Нашыя самыя малодшыя выхаванцы гулялі з лялькамі і апраналі іх у беларускае народные адзенне.

Яшчэ больш фота iвiдэа матэрыялаў у Telegram канале и профiле Instagram нашай установы дашкольнай адукацыi.