Гiсторыя, традыцыi i дасягненнi дзiцячага сада

Паважаныя наведвальнікі нашага саду!

На гэтай старонцы вы зможаце пазнаёміцца з традыцыямі нашага дашкольнай установы.
Прапануем вашай увазе мерапрыемствы, якія штогод праводзяцца ў нашай дашкольнай установе і ўжо сталі традыцыйнымі:

Штогод павіншаваць выхаванцаў нашага дзіцячага сада З Новым годам і каляднымі святамі прыходзяць навучэнцы ДУА "гімназіі №3 г.Баранавічы". Валанцёры, піянеры, прадстаўнікі гімназічнай карпарацыі "квэст", ГА "БРСМ" у рамках правядзення дабрачыннай акцыі " Дзеці - дзецям!"збіраюць і перадаюць для нашых выхаванцаў (дзяцей з парушэннямі зроку і слыху) канцылярскія прыналежнасці, дыдактычныя гульні. А нашы выхаванцы рыхтуюць канцэрт і дзякуюць навучэнцам ДУА "Гімназія №3 г.Баранавічы" за віншаванні.
Дабрачынная акцыя " Дзеці-дзецям!"

У нашым дашкольнай установе з 2013 года выпускаецца часопіс "Садочак", артыкулы ў часопіс пішуць бацькі нашых выхаванцаў і нашы педагогі. А з 2022 г. часопіс "Садочак" стаў выходзіць у электронным варыянце у тэлеграм канале нашай установы дашкольнай адукацыi.
Часопіс "Садочак"

Традыцыяй нашай установы дашкольнай адукацыі стала правядзенне канферэнцыі для бацькоў паступаючых выхаванцаў. Правядзенне канферэнцыі прымеркавана да Дня абароны дзяцей.
У ходзе канферэнцыі для нашых будучых выхаванцаў арганізаваны інтэрактыўныя цэнтры. Малыя могуць знайсці сабе занятак па душы і пазнаёміцца з педагогамі.
А бацькам прадастаўляецца магчымасць пагутарыць з адміністрацыяй, спецыялістамі і медыцынскім персаналам. Ні адзін хвалюючы бацькоў пытанне не застанецца без адказу.
Канферэнцыя для бацькоў новых выхаванцаў

У нашым дзіцячым садзе працуюць матываваныя, актыўныя і крэатыўныя педагогі. Наш дзіцячы сад наведваюць самыя таленавітыя выхаванцы. А бацькі нашых выхаванцаў заўсёды гатовыя падтрымаць сваіх дзяцей і педагогаў у любых пачынаннях.
Знаёмцеся з дасягненнямі нашых педагогаў і выхаванцаў!

У лютым 1982 года наш дзіцячы сад расчыніў свае дзверы для дзяцей з парушэннямі зроку і парушэннем слыху.

У пачатку функцыянавання на базе дзіцячага садка былі адкрыты групы з кругласутачным знаходжаннем. Пазней былі адкрыты спецыяльныя першыя і другія класы.

З першых дзён на базе дзіцячага сада функцыянуе ортоптический кабінет, дзе дзеці з парушэннямі зроку штодня атрымліваюць ортоптическое лячэнне, якое ажыццяўляюць медсёстры-ортоптистки. Вынікі лячэння вачэй выхаванцаў кантралюе ўрач-афтальмолаг.

А група для дзяцей з парушэннем слыху, якая функцыянуе з пачатку адкрыцця дзіцячага садка, з'яўляецца адзінай у рэгіёне.

З 2007 года на базе дзіцячага садка пачалі функцыянаваць групы агульнага прызначэння.

У 2009 годзе дзіцячаму садку прысвоены статус юрыдычнай асобы.